Používaním stránky parfemy.sme.sk súhlasíte s používaním súborov cookies ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac informácií

Súhlasím

Úskalia ľudskej vôneSpäť

Už dávnejšie bolo vedecky dokázané, že pre priaznivé vzájomné vzťahy je nevyhnutné, aby si ľudia navzájom doslova voňali. Toto tvrdenie má však aj bez vedeckých bádaní určité logické opodstatnenie – je normálne, že inak sa pozeráme na človeka, ktorý má svoju vôňu pod kontrolou, a inak na človeka, z ktorého „vône“ dokážeme presne určiť ešte aj zložky jeho večere z predchádzajúceho dňa. Nedodržiavanie základných hygienických (ne)návykov je zo spoločenského hľadiska maximálne faux pas, keďže tým škodíte nielen sebe, ale i okoliu.

Vy totiž riskujete okrem zdravotných problémov i neakceptovanie spoločnosťou, a čo sa týka ostatných, povedzme si úprimne, pobyt v prítomnosti zanedbaného jedinca nie je každému vždy príjemný. Opačným extrémom, avšak vždy tým menším zlom v porovnaní s predchádzajúcou „nepríjemnosťou“, je prehnané používanie voňavých chemických prípravkov od výmyslu sveta. Pokiaľ by ľudia vo vašej spoločnosti chceli mať možnosť cítiť každú jednu vôňu, ktorá na svete existuje, v jedinom okamihu, určite by si nevybrali spôsob cítiť ich prostredníctvom zmesi rôznorodých a spolu nesúvisiacich parfumov chaoticky zmiešaných na vašej pokožke. Používanie parfumu alebo deodorantu je síce dnes už spoločenským štandardom, avšak pokiaľ je váš parfum v miestnosti cítiť už minútu predtým, ako do nej sami vkročíte, niečo asi robíte zle. Taktiež chodiť po ulici zahalený vo veľkom (ne)voňavom mračne a zrážať svojou „vôňou“ okoloidúcich ľudí k zemi ako kolky nie je veľkou výhrou. Ako to už v podobných i nepodobných situáciach býva, ideálna voľba leží niekde uprostred. Dbajte o vôňu, ktorú okolo seba šírite – a udržujte ju správne vyváženú i pomocou kvalitných parfumov, ktoré podčiarknu vašu krásu a zmenia pohľad spoločnosti na vás a vašu prítomnosť v danej spoločnosti.

Komentáre